CHWAŁA BOHATEROM - CZEŚĆ ICH PAMIĘCI

Pakiet socjalny i zdrowotny - Rodacy Bohaterom

Pakiet socjalno zdrowotny dla kombatantów

Kresowi Kombatanci i ich opiekunowie od 3 lat, dzięki naszej inicjatywie przebywają na pobytach wypoczynkowo-zdrowotnych w Polsce. W to zadanie włączyły się też najważniejsze instytucje państwowe: Najwyższa Izba Kontroli, która zaprasza gości do swojego ośrodka, Komenda Główna Straży Granicznej, której pracownicy organizują wśród siebie zbiórki wspierające kombatantów oraz inne podmioty: Ministerstwo Obrony Narodowej czy Urząd ds. Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Weterani mają też w każdym roku pobyty sanatoryjne organizowane przez Urząd ds. Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Jednak wielu z weteranów nie przyjedzie do Polski ze względu na stan zdrowia, wiek a chętnie skorzystałaby z pobytu sanatoryjnego w swoim miejscu zamieszkania. Szukamy zatem środków na wykupienie takich zdrowotnych pobytów, średni koszt leczenia 1 osoby to około 1000,00 zł.

Wielu kombatantów, zwłaszcza na Białorusi nie pojedzie już też na wyjazd leczniczy nawet w swoim miejscu zamieszkania a wszyscy mają swój wiek i choroby. Zawsze są potrzebne pieniądze na wykupienie leków, często też na codzienne życie.

Na zdjęciach pokazani są weterani, to jak żyją. To honorowi ludzie i nie chodzi o epatowanie ich skromnymi warunkami, ale wskazaniem na potrzeby. Niektórych osób na zdjęciach już nie ma wśród nas.

DLATEGO POMÓŻ:

  • Wpłać dowolną wpłatę na zakup leków lub innych artykułów niezbędnych do poprawy zdrowia i warunków życia;
  • Zasponsoruj pobyty w sanatoriach w Polsce lub w miejscach zamieszkania (na Litwie, Białorusi czy Ukrainie pobyt w dobrych sanatoriach to około 1000zł na osobę);
  • Inna pomoc, która ułatwi nam transport darów.

Wpłaty:

Wesprzyj polskich Kombatantów na Kresach oraz polskie środowiska dbające o polską tożsamość!

Konto bankowe:

Stowarzyszenie Odra-Niemen
nr konta:   41 1440 1185 0000 0000 1283 9308
Z dopiskiem RODACY-BOHATEROM

lub

http://www.rodacybohaterom.pl/wesprzyj

Wszelkie nasze zadania można również wesprzeć zakupując artykuły w naszym SKLEPIE. Dochód przeznaczamy na całą akcje Rodacy-Bohaterom.

 

 POWRÓT